Bulgaristanda Uçak Mühendisliği

bulgaristanda-egitim-ucak

Bulgaristanda eğitim ile uçak mühendisliği dalında çok gelişmiş bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümde öğrencilere teorik ve pratik bilgiler gerçek uçaklarla verilmektedir. Bir uçak motorunun tamirinden en basit arızalara kadar değişik konularda öğrenciler pratik eğitim almaktadırlar.

 

Uçmak insan tarihi boyunca insanların en büyük rüyaları ve düşlerini her zaman süslemiştir. İnsanlar uçabilmek için hayvanları taklit etme yoluna gitmişler ve kimi zaman bunu başaramayıp hayatlarından olmuşlardır.

Keşif ve buluş çağı olan yirminci yüzyılda her türlü icat arka arkaya gelirken nihayet uçan makineler icat edilmiş bu vasıtayla insanlar uçabilir hale gelmişlerdir.

Kendi beden gücümüzle uçmamız fiziksel olarak mümkün değildir. Uçmak için değişik makineler icat edilirken bunları tamir edebilecek personel ihtiyacı da otomatik olarak ortaya çıkmıştır.

Öğrencilerine tanıdığı sayısız imkanları nedeniyle tercih edilen Bulgaristan üniversiteleri uçmak ve uçaklar hakkında çok büyük bir arşive ve hangar sahalarınsa sahiptir. Gerçek uçaklarla yapılan eğitimlerde öğrenciler neyi doğru yaptıklarını yada neyi yanlış yapabileceklerini tüm çıplaklığı ile öğrenebilmektedirler.

Bulgaristanda uçak mühendisliği bölümlerini tercih eden öğrenci sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Uçak ve uçmanın büyüsüne kapılan bu gençler ister havada olsun ister yerde olsun bu özgürlüklerine kavuşmuş durumdadırlar.

Hayatın zorlu yollarında iyi bir mesleğe sahip olmak isteyen Avrupa’dan ve Türkiyeden yüzlerce öğrenci Bulgaristanda uçak mühendisliği programlarından mezun olmak için çalışmaktadır. Geleceği açık ve ufku geniş olan uçak mühendisliğinin bir çok alt programı mevcuttur. Bu alt programları öğrenciler diledikleri gibi seçebilmektedir. Uçmanın büyüsü insanı her zaman sarmıştır, bir uçak tamir etmekte genel olarak bakılırsa araba tamir etmeye benzetilebilir. Başarıdan alınacak haz ve hissin araba tamirinden daha fazla olacağı kesindir.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.