Bulgaristanda Eğitim Turizm Eğitimi

bulgaristanda-egitim-turizm-bolumu

Bulgaristanda Eğitim Turizm Eğitimi özellikle denize kıyısı olması nedeniyle lokal halk tarafından en çok tercih edilen bölümlerden birisidir.

Turizm bir ülkenin kendisini tanıtmasında ve bundan para kazanmasında en büyük yardımcılarından biridir. Bulgaristan’da turizm bölümünde çalışan yada çalışacak personelin akademik standartlarda eğitim alması ve yabancı turistlere ülkesini en iyi şekilde temsil etmesi gerekmektedir.

Okullu ve alaylı arasındaki fark kapanmış artık okullu personelin alaylı personelin yerine geçmesi gerekliliği zorunlu hale gelmiştir. Özellikle turizm sektöründe yapılan bir yanlış belki de onlarca turistin ülkeden uzak durmasına neden olabilmektedir.

Maddi imkanların fazla olması nedeniyle lokal halk aynı ülkemizdeki gibi bu bölümü tercih etmektedir. Bilhassa Burgas’da bulunan turistik tesisler öğrencilerin başlıca staj noktalarındandır.

Özellikle Bulgaristanda Turizm eğitimi verilirken staj dönemi uzun tutulmakta öğrencinin okul sonrasına kendisini daha fazla hazırlamasına destek verilmektedir. Ülkeler Her geçen gün birbirleri arasındaki turist miktarı artmakta buna paralel olarak da turizm personelinde çalışacak personele ciddi ihtiyaçlar duyulmaktadır.

Bulgaristanda Turizm eğitimi staj süresinin uzunluğu nedeniyle zorlu geçebilir. Okulda okumak bir o kadar da zevkli olacağı öğrenciler tarafından zamanla hissedilmektedir. Okulda verilen teorik eğitim pratik eğitimlerle desteklenmekte böylelikle öğrenciler tam olarak turizm olayını idrak edebilmektedirler.

Ülkede en çok tercih edilen bölüm olan turizm turistik mekanların fazla olması nedeniyle dolup taşmaktadır. Bulgaristan üniversitelerinin öğrencilerine sağladığı imkanlarla da birleşince bu bölümü okuyup mezun olmak son derece zevkli ve kolay olabilmektedir.

Turizm sektörüne beyaz ve mavi yakalı personel yetiştiren bu bölüm ülkenin kıvanç kaynağıdır. Bir çok açıdan farklı bir sektör olan turizm sektörü insan ilişkilerine ve saygıya dayanır. Unutulmamalıdır ki ülkeden mutlu ayrılan her turist daha fazla turisti yanında getirir.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalog, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.