Bulgaristanda Eğitim Hukuk Eğitimi

bulgaristanda-egitim-hukuk-fakultesi

Bulgaristanda Eğitim Hukuk hayatın her alanında öncelikle vatandaşın canını sonra malını korumak için uygulanan kurallar silsilesidir. Bu kurallar silsilesinde yer alan personelin yani adli personelin iyi yetiştirilmiş ve sağlıklı kararlar alabilen bireyler olması temel hedeftir.

Hukuk sistemi içerisinde doğal olarak bulunması gereken hakim, savcı ve avukat gibi hukuk mesleğini icra eden kişilerin iyi eğitim alması şarttır. İyi eğitim almış bu bireyler toplum huzurunu ve sağlığını korumak açısından birinci dereceden öneme sahiptirler.

Bulgaristanda hukuk eğitimi Türkçe olarak da verilmektedir. Ayrıca Bulgaristan üniversitelerinin uyguladığı lisans tamamlama için açtığı bölümler ve fakülteler Türk öğrencilerinin birinci tercihi olarak göze çarpmaktadır.

Türkçe alınabilen hukuk eğitimi süresince öğrenciler yine Bulgarca verilen bazı derslere katılmak zorundadırlar. Bu derslere girebilmek için tabiki doğal olarak önceden bir hazırlık sınıfında eğitim almaları ve dillerini geliştirmeleri şarttır.

Hazırlık sınıfında alınan dil eğitimi ve dil sertifikasının ardından öğrenciler asıl okumaları gereken yerde yani birinci sınıftan başlayarak okullarını bitirebilirler.

Diğer taraftan Bulgaristanda hukuk eğitimi son derece düzeyli ve kalitelidir. Avrupa birliği normlarında verilen eğitimler sayesinde öğrenciler Avrupa standartlarında hukuk eğitimi alırlar. Alınan hukuk eğitiminden sonra Türkiye’de denkliklerini vererek mesleklerini icra edebilir. Avukat, Savcı yada Hakim olarak Türk toplumuna hizmet verebilirler.

Çağımızın en gerekli ve en önemli meslek gurubu olan Hukuk meslek grubu toplumun asayiş ve huzurunu korumak üzere yetiştirilir. Adalet kavramının bastıra bastıra öğretildiği Bulgaristan üniversitelerinden mezun olan öğrenciler kendini yetiştirmiş ve özgüveni sağlam olarak hayatlarına devam ederler.

Bulgaristan hukuk eğitimi zorlu olmasına rağmen zevkli geçmektedir. Tüm hukuk üniversiteleri gibi temelini Roma hukukundan alan Bulgaristan üniversiteleri çağın şartlarında hukuk eğitimi vererek emsallerinden farklı bir yere öğrencilerini koymaktadır.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Bulgaristanda hukuk eğitimi, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el kitapçıkları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.