Bulgaristanda Eğitim Ekşi

bulgaristanda-egitim-eksi-sozluk

Bulgaristanda Eğitim Ekşi

Hayatımıza giren sosyal medya olgusu aslında yıllar önce 90’lı yıllarda ekşi sözlükle hayat bulmuştu. O zamanlar tabi ismi sosyal medya değildi ekşi sözlük olarak bilindi ve ekşi sözlük olarak devam etti.

Bulgaristanda Eğitim Ekşi sözlük kısaca yazar olan insanların her konuda değişik yazılarla sinerji yarattıkları ve özgürce fikirlerini ifade edebildikleri geniş çaplı bir platformdur.

Değişik yayın formatı ve kişileri bazen yücelten bazen yeren yazar profiliyle dikkat çekmektedir. Çok aykırı bir site olan ekşi sözlük yapısı içerisinde bir çok meslek ve yaş grubundan insan barındırır.

Bulgaristanda eğitim ekşi sözlükte bazen yanlış bazen doğru ifade edilmektedir. Hatta bir çok yazıda Türkiye denkliğinin olmadığı yada çok problem çıktığı konusunda yazılar bulunmaktadır. Bunlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bulgaristanda eğitim ekşi sayfalarında Bulgaristan üniversitelerinin ülkemizde bir çok büyük üniversite ile işbirliği anlaşması imzaladığını söyler bu doğrudur ve bu anlaşmalar çerçevesinde öğrenci değişimleri gerçekleştirmektedir.

Denklik konusu ise tamamen YÖK’ün karar verdiği ve uyguladığı kararlar silsilesidir. Denklik konusunda YÖK’e verilen dilekçelerle bu durum öğrenilebilir.

Ayrıca Bulgaristanda eğitim ekşi sözlük yazarları Bulgaristan üniversitelerini onore eden bir çok yazılar da yazmışlardır. Bu yazılarda üniversitedeki eğitimin bir çok Türk üniversitesinden daha kaliteli ve tutarlı olduğu anlatılmaktadır.

Ülkelerdeki sosyal gelişim aslında birbirimize ne kadar tahammül ettiğimizle de alakalıdır. Ekşi sözlük bu bazda çok yol kat etmiştir. İlk başlarda peş peşe açılan davalarla uğraşmış hatta bazen mahkeme kararıyla kapatılmış olan site 90’lı yıllardan beri kesintisiz bir şekilde Türk halkıyla buluşmaktadır. Hatta benzerleri zaman içerisinde türeyen site bir çok platformun gelişmesine de dolaysız yoldan fayda sağlamıştır.

Öğrencilerine tam destek veren Bulgaristan üniversiteleri okul öncesi ve okul sonrası tüm öğrencilerine kariyer desteğinde bulunmaktadır.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalog, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.