Bulgaristanda Eğitim Denklik

bulgaristanda-egitim-denkligi

Bulgaristanda Eğitim Üniversite hayatınızın başlamasına çok az kaldı.

Kaydınızı yaptırdınız yada yaptırmak üzeresiniz üstünüzde biriken yeni bir okula başlama ve yeni insanlarla tanışma heyecanı hat safhada.

Fakat üniversite ve okul konusunda yeterince bilgi almanıza rağmen içinizde denklik konusunda şüpheler hala mevcut olabilir.

Öncelikle Anadolu Eğitim Yurt Dışı Danışmanlık ofislerinde sizlere tam olarak üniversite ve bölümleri hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

Bulgaristanda Eğitim denklik konusunda ise Yüksek Öğrenim Kurumu Türkiye’de tek yetkili mercidir.

Ofislerimizde daha önce denklik konusunda yaşanmış olan tecrübeler olmasına rağmen bu konuda tek yetkili kurum YÖK’tür.

Bulgaristanda eğitim denklik bilgisini veren yada verdiğini iddia eden bir çok eğitim danışmanlık ofisi bulunmaktadır. Anadolu Eğitim danışmanlık sadece önceden yaşadığı tecrübeleri sizlere iletir ve bu tecrübeler ışığında sizlere yol ve yön gösterir.

Yüksek Öğrenim Kurumunun fakülte yada bölümler konusunda denklik vermeye yetkin tek kurum olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

Eğitimin ve öğrenimin çağımızda çok kolay olduğu düşünülebilir.

Eğitim kurumlarının kalitesi ise her zaman insanların gözünde sorgulanmakta ve buna göre yorumlanmaktadır. Bulgaristanda eğitim denklik her zaman tartışılabilecek konuşulabilecek bir konu olabilir. Herkes bu konuda fikrini beyan etmekte özgürdür.

Lakin bununla ilgili son kararın YÖK tarafından alındığını her zaman hatırlamak gerekir.

Bir dilekçe vererek Bulgaristanda eğitim denklik konusunda YÖK’ten aynı gün içerisinde yada duruma göre farklılıklar gösteren süreler dahilinde bilgi alabilirsiniz. Genellikle aynı gün YÖK tarafından dilekçe sahibine gerekli bilgi iletilmektedir. YÖK’e verilen Resmi dilekçeler olduğu için kurum tarafından cevaplanması bilgi kanununa göre zorunludur. Bu önemli bilgiyi de sizlere hatırlatmak isteriz.

Uygun fiyata eğitim almanın yolu olan Bulgaristan üniversiteleri her türlü teknolojik ve bireysel gelişim hakkını tüm öğrencilerine vermektedir.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Siz değerli öğrenciler ve öğrenci adayları için hazırlanan Broşür, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.