Bulgaristan Eğitim

bulgaristan-egitim

Bulgaristan eğitim olanakları ve sosyal yaşamıyla öğrencilerin çekim merkezi olmaya devam etmektedir. Bulgaristan üniversitelerinin sunduğu eğitim ve şartlar son derece cazip ve öğrencilerin ulaşabileceği kolay rakamlarla verilmektedir. Her ülkeden öğrencinin başvurabildiği Bulgaristan üniversiteleri eğitim çıtasını sürekli yukarıya çıkarmakta ve öğrencilerine en kaliteli eğitimi sağlamak için gerekli hazırlıkları sürekli yapmaktadır.

Bulgaristan Eğitim cenneti olarak tabir edilebilir. Eğitimin ve öğretimin en üst safhada tutulduğu üniversiteler yaşam koşulları ve yurt olanaklarının zenginliği nedeniyle tercih edilmektedir. Hiçbir şekilde lise ve dengi yüksek okul diploması dışında bir evrak sizden talep etmez. Öğrencilerin lise denginde öğrenciler olması yeterlidir. Herhangi bir giriş sınavına tabi tutmaz ve kesinlikle verdiği eğitimden çok daha azını parasal olarak talep eder.

Bulgaristanda Eğitim ve öğrenim gözüyle bakıldığında Bulgaristan Eğitim bakımından çok zengin, ülkede yaşaması kolay ve ulaşılabilirlik bakımından Doğu Avrupa’nın en yakın ülkesidir. Bir saat içinde İstanbul’dan kalkan bir uçak Sofya hava alanına inebilmektedir. Eğer kara yolu tercih edilecekse de zaten sınır komşumuz olduğu için geze geze Türkiye sınırından içeriye girilebilir.

Kaliteli öğrenim her bireyin temel hak ve özgürlüğüdür. Ülkemiz şartlarında bu hak ve özgürlüğün ne kadar kullanılabildiği görülmektedir. Yorucu Lisans Giriş Sınavı ülkemiz öğrencilerini aşırı yıpratmaktadır. Sınav ve stresinden uzak bir şekilde eğer bir okul okunacaksa o okul kesinlikle Bulgaristan üniversiteleri olmalıdır. Bulgaristan Eğitim vasıtasıyla alacağınız diplomanız Bulgaristan’ın Avrupa Birliği üyesi olması nedeniyle tüm Avrupa Birliği Ülkelerinde aynen geçerli olacak ve iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Hayatın ve para kazanmanın zorluklarının hepimiz farkındayız. Kazanılan paranın boşa gittiğini görmek hem aileleri hem de öğrencilerin yıpranmasına neden olur. Bulgaristan’da alınacak eğitim ve kalitesi düşünüldüğünde Türkiye şartlarından çok daha uygun ve hesaplı olduğu görülecektir.

Bulgaristan Kayıt ve Başvuru Merkezi Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Bulgaristan Eğitim, kampüs, bölümler hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Değerli öğrenci adayları için hazırlanan el katalogları, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.