Bulgaristanda Eğitim Bölümleri

bulgaristanda-egitim-bolumler

Bulgaristanda eğitim bölümleri değişik fakülteler altında eğitim kalitesinden ve disiplininden taviz verilmeden aynı standartlarda verilmektedir.

Dünyada bir çok fakülte ve bu fakültelere bağlı yüzlerce farklı branşta bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerde çok farklı ve değişik eğitimler verilmektedir.

Bulgaristan üniversiteleri geniş eğitim ağıyla bir çok bölümü bünyesinde bulundurmaktadır. Bu bölümlerde öğrencilere çok farklı dallara çok farklı eğitimler verilmektedir. Bulgaristanda eğitim bölümlerinin çokluğu ve kalitesinin yüksek olması nedeniyle özellikle Türk öğrenciler tarafından rağbet görmektedir.

Bir çok bölümü bünyesinde bulunduran Bulgaristan üniversiteleri elektrikten elektroniğe mühendislikten mimarlığa tıptan adalete bir çok konuda kaliteli ve düzeyli eğitim vermektedir.

Bulgaristanda eğitim bölümlerini şu şekilde sıralamak doğru olacaktır; Sosyal Bölümler, Mühendislik Bölümleri ve Sağlık bölümleri olarak çok geniş bir yelpazede eğitim vermektedir. Bu bölümler tek bir üniversitenin çatısı altında değildir.

Uzmanlaşmanın global ölçekte popüler olduğu düşünülürse farklı üniversitelerde farklı bölümlerin olması doğaldır. Bulgaristanda eğitim bölümleri yapı itibariyle çok katı bir eğitim veriyor gibi gözükse de aslında öğrenci dostu bir yapıda seyretmektedir.

Öğrencilerin en temel ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış kampüs ve yaşam alanlarında mutlu ve huzurlu bir öğrencilik geçirmeleri için her türlü imkan düşünülmüştür.

Gerek üniversite bünyesinde gerek üniversite dışında öğrenciler sosyal olarak desteklenmekte. Psikolojik ve fizyolojik ihtiyaçları maksimum düzeyde gözetilmektedir. Sürekli yapılan araştırma ve anketlerle eğitim kalitesinin ve hizmet kalitesinin artması amaçlanmaktadır.

Farklı üniversitelerin farklı sosyal ortamlarında kendilerini pişiren öğrenciler hayata en iyi şekilde hazırlanmakta ve gerekli eğitimler buna göre düzenlenmektedir. Gelişmiş üniversite kültürü sayesinde öğrencilerin hayata bakış açılarının bu kültür çerçevesinde olması hedeflenmektedir.

Genel itibariyle tam bir öğrenci şehri olan Sofya öğrencilerin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak kapasitededir.

Anadolu Eğitim Danışmanlık Bulgaristan Üniversitesi tek kayıt ve danışma mercii olarak Türkiye’de onlarca ofisiyle uzman ve teknik kadrosuyla soru ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Ayrıca Üniversite, kampüs, Bulgaristanda eğitim bölümleri hakkında bilgiyi en taze haliyle ve gönül rahatlığı ile edinebilirsiniz.

Siz değerli öğrenciler ve öğrenci adayları için hazırlanan Broşür, doküman ve diğer ortamda hazırlanmış yararlı ve eğitici bilgilere erişebilirsiniz.